Izrādes
Tanabata, jeb teika par divām zvaigznēm
Pirmizrāde Festivālā Čello Cēsis 2019, 15 septembris,
ilgst 50 min. , bez teksta.
Izrādē piedalās:
Guna Šnē – čells
Agnese Egliņa – klavieres
Elīna Endzele – sitaminstrumenti
Minako Suzuki – dejotāja
Režisors – Varis Klausītājs
Scenogrāfija -Hiroko Ošima
foto : Anrijs Požarskis
Festivālā allaž top jauna un īpaša programma mazajiem klausītājiem.
Šoreiz režisora Vara Klausītāja muzikālajā izrādē “Tanabata jeb teika par divām zvaigznēm” kā sapnis īstenībā, mūzikā, zīmējumos un dejā tika izstāstīta sena japāņu teika par debess karaļvalsts dzīvi, par princesi Orihimi, viņas līgavaini Hikoboši un valdnieku Tentei. Tūkstoš gadu senais stāsts par mīlestību un debesu spīdekļiem atklājās brīnumainā spēlē, kas pasaku tēlus uzbūra zīmējumos, ēnās, mūzikā un dejā.
Pirms pasākuma bērniem bija iespēja īstenot par godu izrādē izmantotajai teikai tapušo japāņu svētku TANABATA tradīcijas – izveidot novēlējumu, kas jāiekar bambusa kokā.
Informācija par izrādi:
Vidzemes koncertzāle “Cēsis”
Alise Žagare,
e-pasts: alise.zagare@cesukoncertzale.lv
tālr.: 29334417
Jatakas
Zīmējumu izrāde paredzēta sākumskolas vecuma bērniem.
Izrāde latviski
ilgst 50 min.
pirmizrāde 21. martā 2019
Lomās: Artūrs Putniņš, Ance Muižniece
Indiešu dejas: Larisa Podskočaja
Režisors: Varis klausītājs
Dramaturģe: Sandija Santa
Horeogrāfe: Agnese Bordjukova
Indiešu dejas: Larisa Podskočaja
Māksliniece: Lote Vilma Vītiņa
Alise Zaķīte ir zinātkāra skolniece, kura kopā ar savu tēti Gundaru dodas uz zooloģisko dārzu, lai jautri pavadītu laiku un kopā nosvinētu Tēva dienu. Brauciens ar tramvaju izvēršas varenā piedzīvojumā. Pieturā ‘’Bērnu pasaule’’ sāk notikt brīnumu lietas, un piepeši tramvaja vide pārtop par sapņu pasauli, kurā var satikt senākos Bērnu pasaules iemītniekus – atbildīgo tramvaja kontrolieri Lauvu, steidzīgo ceļotāju Mango Rupuci un arī citus, ne mazāk interesantus dzīvniekus. Katra pietura ir kā notikums, kurā tiek piedzīvots kāds stāsts, kāda sena jataka, ko Alises tētis dzirdējis no gudrākajiem Indijas stāstniekiem.
Jatakas stāsti radušies ap 4. gs. un ir senākā budisma literatūra. Tie vēstī par Budas iepriekšējām dzīvēm gan cilvēku, gan dzīvnieku veidolā un palīdz rast atbildes uz lieliem un maziem bērnus interesējošiem jautājumiem. Kas notiek, ja lietus apēd sauli? Kāpēc pārsprāgst auto riepa? Kāpēc cilvēki zem cepures slēpj zaķausis? Jatakas rosina kā bērnus, tā viņu vecākus vienmēr būt vērīgiem, attapīgiem, aicina nepārstāt brīnīties par dzīves plūdumu un sastaptajiem cilvēkiem.
Komandu kopā savedis Zīmējumu teātris, kas šogad svin savu desmito sezonu. Tā būs latviska interpretācija par Indijas stāstiem, brīvos krāsu vilcienos, dejas virpulī un aizraujošos piedzīvojumos savijot vietējo un eksotisko.
Pirmizrādi ‘’Jatakas’’ piedzīvos Pārdaugavā – pavisam netālu no vietas, kur atradās pirmais budistu templis Baltijā, turklāt atzīmējot Pasaules bērnu teātra dienu. Atved vecākus uz teātri un svinēsim to kopā!
Izrāde veidota ar VKKF mērķprogrammas ‘’’’Latvijas skolas somas’’ satura radīšana’’ atbalstu.
Trīs labas lietas
Izrādē zīmē ar krītiņiem uz tāfelēm.
Izrāde ir latviski, 3+
Ilgst nepilnu stundu.
Izrādē piedalās: teicējs – improvizātors, mūziķis, zīmētāja.
Tā ir interaktīva izrāde. Tiek improvizēti stāsti, dziesmas un kustības.
Zīmējumu radīšanā izmanto skatītāju ieteikumus. Tas, ka zīmēts tiek ar krītiņiem, ļauj zīmējumu atkārtot un mainīt, pēc skatītāju vēlmēm.
Izsatāstot un uzzīmējot latviešu tautas pasaku par Laimes mātes doto iespēju un saimnieces neveiklību izmantot šo iepēju, tāfeles tiek pagriestas uz jaunu tīru “lapu”. Tagad skatītājiem ir iespēja izvēlēties pašus stāsta varoņus, kuri tiek ielikti pasakas varoņu vietās. Tas atkārtojas trīs reizes un tad tiek vienā pasakā salikti visi varoņi, kuri ir uzzīmēti uz tāfelēm izrādes laikā.
Izrādes beigās skatītājiem ir iespēja ar krītiņiem papildināt zīmējumus uz tāfeles.

F.A.Q.
Lorem ipsum dolor sit amet.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

This is the heading
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.