MĪLĪBA

Režisors: Varis Klausītājs

Scenogrāfe: Hiroko Ošima (Japāna)

Dzeja: Aivars Neibarts

Komponists: Kristaps Pētersons

Horeogrāfe, dejotāja: Agate Bankava

Kostīmu māksliniece: Evija Berga

 

Atbalsta:

Valsts Kultūrkapitāla fonds

Rīgas Dome

Dejas un personības kultūras centrs I-DEJAS MĀJA

SIA Colour Line ar STO krāsām

Pirmizrāde: 2017. gada 11.-13. augustā alternatīvās kamermūzikas festivālā “Sansusī”, Susējā. Ar 2017. gada rudeni gaidāmas izrādes visā Latvijā.

Cilvēkiem izaugot šķiet, ka apkārtesošā lietu pasaule saraujas. Taču ir lietas, uz kurām skatāmies tāpat kā bērnībā. Varbūt tāpēc, ka tās ir ļoti tālu un nekad nesasniedzamas – kā saule un zvaigznes. Vai arī tāpēc, ka uz tām vienmēr skatāmies bērna acīm – kā uz ķiršiem, mīļām plaukstām un smaidu.

Zīmējumu teātra izrāde “Mīlība” ir Zīmējumu teātra režisora Vara Klausītāja, komponista Kristapa Pētersona un Japāņu scenogrāfes Hiroko Ošimas (Hiroko Oshima) veidota zīmējumu un dejas kamerizrāde bez vārdiem visu vecumu bērniem un ģimenēm.
Izrāde seko godalgotās izrādes “Dzejtaurenis” (Spēlmaņu Nakts balva nominācijā Gada izrāde bērniem vai jauniešiem 2011/2012) pēdās – izrāde apvieno laikmetīgo deju, zīmēšanu un mūziku. Uz skatuves satiekas horeogrāfe, dejotāja Agate Bankava un mūziķi ar simfoniskā orķestra lielākajiem stīgu instrumentiem – kontrabasiem, viņus iekļauj tēlaina scenogrāfija un izrādes laikā, skatītāju acu priekšā, topoši zīmējumi.

Aivara Neibarta dzejolī “Mīlība”, kas iedvesmojis izrādes tapšanu, tieši mazās lietas atklāj cilvēka dzīves svarīgākās un skaistākās nianses un aicina pasauli redzēt tēlos, lai to labāk izprastu. Neibarta literāros darbus bērniem, dzejnieka vārdiem “īsļaužiem”, caurstrāvo asprātīgs dzīvesprieks, zinātkāre un labsirdība. Šīs ir tās vērtības un prasmes, kas jāpalīdz apgūt un atcerēties ikvienam cilvēkam – īsam un garam, augošam vai jau lielam. Un tieši laikmetīgais teātris – zinātkārs dažādās disciplīnās un atvērts ikvienam zinātkārajam – to var paveikt vislabāk.
“Mīlība” top par Latvijas kultūrvidi bagātinošu, augstvērtīgu, profesionālu iestudējumu – izrādi bērniem un ģimenēm ar lieliskiem mūsdienu māksliniekiem, mūziķiem, dejotājiem.

 

Advertisements