MĪLĪBA

Zīmējumu, mūzikas un laikmetīgās dejas izrāde bez teksta
Pirmizrāde: 12.08.2017 alternatīvās kamermūzikas festivālā “Sansusī”, Latvijā.
Ilgums 48 min.
Auditorijas vecums: 10+

Izrādē piedalās:
dejotāja: Agate Bankava
divi kontrabasi: Kristaps Pētersons, Oskars Bokanovs (vai Einārs Everss, Jurijs Gavriluks)
taustiņi: Uģis Krišjānis

Zīmējumu teātra izrāde “Mīlība” ir režisora Vara Klausītāja, komponista Kristapa Pētersona un scenogrāfes Hiroko Ošimas (Japāna) veidota zīmējumu un dejas kamerizrāde bērniem un ģimenēm. Priekšnesums ir bez vārdiem. Iztēle balstās zīmējumos, kustībās un mūzikā. Izrādē uz skatuves ir horeogrāfe Agate Bankava un divi mūziķi ar simfoniskā orķestra lielākajiem stīgu instrumentiem – kontrabasiem.  

Līdzīgi kā izrādēm “7 pasakās par Ņukucīti” un “Dzejtaurenis” (Spēlmaņu nakts 2012 laureāte) iedvesma smelta Aivara Neibarta daiļradē, šoreiz tas ir dzejolis “Mīlība”, kas iedvesmojis izrādes tapšanu. Tajā tieši mazās lietas atklāj cilvēka dzīves svarīgākās un skaistākās nianses un aicina mazajās lietās redzēt visu  pasauli. Neibarta literāros darbus bērniem, dzejnieka vārdiem “īsļaužiem”, caurstrāvo asprātīgs dzīvesprieks, zinātkāre un labsirdība. Šīs ir tās vērtības un prasmes, kas jāapgūst un jāatcerās ikvienam cilvēkam – īsam un garam, augošam vai jau lielam. Un tieši laikmetīgā teātrī – kas ir zinātkārs dažādās disciplīnās un atvērts ikvienam zinātkārajam – to var paveikt vislabāk.

Izrāde ir bez teksta un baudāma tiem, kas mīl mūziku, laikmetīgo deju un zīmēšanu.

Andris Dzenītis: “Tieši Kristapa Pētersona radītā, viņam tik raksturīgi mistiskā un tembrāli specifiskā skaņu valoda ir vislielākā šīs izrādes vērtība …” (Par festivālu “Sansusī”, Delfi)

Izrāde “Mīlība” top par Latvijas kultūrvidi bagātinošu, augstvērtīgu, profesionālu iestudējumu – izrādi bērniem un ģimenēm ar lieliskiem mūsdienu māksliniekiem, mūziķiem, dejotājiem.

Režisors: Varis Klausītājs
Komponists: Kristaps Pētersons
Scenogrāfe: Hiroko Ošima (Japāna)
Horeogrāfe: Agate Bankava

 

Izrādes tapšanu atbalstīja:
Valsts Kultūrkapitāla fonds Latvija 100 projekta “Skolas soma” ietvaros,
Rīgas Dome,
Dejas un personības kultūras centrs I-DEJAS MĀJA,
SIA Colour Line ar STO krāsām.